Jazz szaxofon

fuvola

100%

Pure Jazz

Improvizáció

Jazz improvizáció -A kezdetek

Pakson született, multi instrumentalista, - szaxofon, basszusgitár, fuvola, trombita. 8 éves korában a paksi zeneiskolában kezdett ismerkedni a zenével. 6 évig trombitált, majd Molnár Ákos a szekszárdi ifjúsági big band vezetőjénél szaxofonon kezdett tanulni. A zenekarnak 1992-től, középiskolás évei alatt, 1997-ig tagja, majd szólamvezetője. 1998-tól a Liszt Ferenc Zeneakadémia növendéke. 1999-ben a Magyar Rádió által rendezett Lakatos Ablakos Dezső szaxofonverseny döntős helyezettje(JazzMa). A zeneművész zenetanári diplomát 2004-ben szerezte meg.

weisz-free-jazz-szaxofon
free-jazz-weisz

Egészen fiatal kora óta inspirálja a teljes kötöttségek nélküli improvizált zene. Hitvallása szerint ezen játékmód is lehet strukturáltságában épp oly tökéletes, mint a 100 százalékig lejegyzett muzsika. Útkereső tevékenységére a mai napig ez a törekvés jellemző, melynek célja, zenekari szinten elérni, megvalósítani az egységet, mely a komponált és improvizált részek közti észrevétlen átmenetekben oldódik fel.

Jazz Improvizáció - impulzusok

"Ne aggódj!! "

„Nem csak játssza, éli a zenét Weisz Gábor, Hock Ernő és G. Szabó Hunor triója a színpadon. A folk, bebop, swing, funk és egyéb zenei elemekből összerakott Dzsindzsa-féle jazz felvételről hallgatva sem unalmas, de élőben sokkal többet ad; Weisz dinamikus szaxofonjátéka, G. Szabó lazán hozott virtuóz ütemei és Hock bőgőjátéka ilyenkor teljesedik ki igazán.

Legutóbbi koncertjük minden perce arról tanúskodott, hogy a sok­ éves együtt zenélés és három album után is képesek „kifordítani a világot a sarkából”, darabjaira szedni a zenét, majd improvizációkkal, rögtönzéssel újból összerakni, helyben komponálni, ugyanis az est folyamán a könnyed, fesztelen előadásmód és a különös zenei csavarok egysége jellemezte a csapatot. A szabadság mint a zenei kreativitás hajtómotorja Weiszéknél szinte minden hangban tetten érhető.

A koncerten – csakúgy, ahogy a Ne aggódj!! című új lemezen – Meggyes Ádám trombitás is közreműködött. Hock Ernő olykor basszusgitárra cserélte a bőgőt, Weisz fuvolán és sípon is játszott egy-egy kompozícióban. A dallamokat és a ritmusokat könnyedén törték darabjaira, formálták át, majd illesztették össze, mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga. A hagyományos formákat sem mellőző parádés avantgárd free jazzt Trencsényi Zoltán Hónom alatt bálnával című kötetének versei színesítettek, Weisz Gábor előadásában.

Szerencsés módon nem csak a zenekar tanúsított lenyűgöző nyitottságot, de a közönség is.”

BMC Opus Jazz Club, szeptember 17.

Jazz impro - együtt rögtönzések

Számos neves magyar és külföldi zenésszel lépett fel, köztük a teljesség igénye nélkül: Deitra Farr a fekete blues neves képviselője, LMT Connection amerikai funk együttes, Tóth Vera, Balázs Fecó, Horváth Charlie, Irie Maffia, Caramel, Szörp együttes,  stb. 2002 óta a Malko Teatro tagja. 2016 óta zenei vezetője.

Első saját zenekarát 2006-ban Dzsindzsa néven alapította, majd ezt követően a Fröccs Triót és a Double Weisz Quartetet és a Puha Jazz Quartet. 1998. óta tagja a Rod Six Sax Quartetnek. A Road Six Sax szaxofon quartet tagjai együtt, egy városban nőttek fel. 1998 óta együtt keresték útjukat… zenéjükben a pillanat szabadsága – és teremtő ereje táncol a kaland vágyával. A jazz, a bolgár népzene, a kortárs zene, vagy akár a funk, a pillanatba oldódik s vágyik stílusokon felüli, egyszerű: a szívnek kedves zenévé lenni. Számtalan nyugat-európai országban nyerték el a közönség és a kritika rokonszenvét. A négy szaxofonosnak nincs szüksége ritmusszekcióra… aki nem hiszi, hallgassa meg élőben.